Veřejná debata: Jak světové mocnosti, regionální armády a teroristické organizace formují Blízký východ 21. století?

Datum konání akce:

 

 

 

 

 

 

 

Centrum blízkovýchodních vztahů (PCMR) CEVRO Institutu si Vás dovoluje pozvat na veřejnou debatu s dlouholetým izraelským zpravodajským důstojníkem Shmuelem Barem s názvem „Jak světové mocnosti, regionální armády a teroristické organizace formují Blízký východ 21. století?“ Debata proběhne ve čtvrtek 20. února 2020 od 17:00 do 18:30 v atriu Vysoké školy CEVRO Institut (Jungmannova 17, Praha 1).

Shmuel Bar přiblíží dynamiku takzvané „Nové Velké hry“ v regionu Blízkého a Středního východu z pohledu dlouholetého izraelského zpravodajského důstojníka. Debatu bude moderovat Tomáš Pojar, prorektor pro zahraniční vztahy Vysoké školy CEVRO Institut.

Dr. Shmuel Bar sloužil přes třicet let v rámci izraelské zpravodajské komunity. Nejprve ve Zpravodajské službě Izraelských obranných sil a dále v Kanceláři premiéra, včetně působení na diplomatických postech v Evropě. Dr. Bar pracoval jako ředitel pro studijní záležitosti na Institute of Policy and Strategy na IDC Herzliya, jako výzkumník na Hudson Institute a dále jako pracoval na Hoover Institute na Stanford University. Odborně se specializuje na radikální islám a terorismus, teorie odstrašení, blízkovýchodních politiku, problematiku šíření zbraní a další. Dr. Bar vedl desítky výzkumných projektů pro americké vládní agentury a publikoval přes padesát knih a článků věnujících se problematice Blízkého východu. Dr. Bar získal doktorát na Tel Aviv University v oboru historie Blízkého východu. Zároveň vede svojí vlastní výzkumnou síť, která produkuje strategické analýzy týkajících se vývoje na Blízkém východě a založil a řídí technologickou firmu IntuView, která vyvíjí nástroje umělé intuice pro potřeby analýzy textových dokumentů.

Akce se koná za podpory International Institute for Counter-terrorism na IDC Herzliya.

Pracovním jazykem setkání je angličtina, bude však zajištěno simultánní tlumočení do češtiny.

Na akce se registrujte do 19. února prostřednictvím formuláře níže.

Přihlásit se na akci