Chyťte Žida: Proč Evropa nenávidí Izrael a tolik miluje Palestince

Datum konání akce:

Centrum transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut (PCTR) uspořádalo představení knihy spisovatele a dramatika Tuvii Tenenboma. Veřejná debata „Chyťte Žida: Proč Evropa nenávidí Izrael a tolik miluje Palestince“ proběhla v úterý 25. září 2018 v atriu vysoké školy CEVRO Institut (Jungmannova 17, Praha 1).

Po krátkém úvodu ředitele PCTR Alexandra Vondry se ujal slova sám Tuvia Tenenbom, který začal vyprávět o jeho zážitcích z cesty do Izraele, která byla hlavní předlohou pro napsání knihy. Jeho fascinující příběhy vykreslovaly hloubku izraelsko-palestinského konfliktu na úrovni, o které se z masmédií takřka není možné dozvědět. Tuvia Tenenbom se potkával s běžnými občany, s beduíny a s lidmi, kteří reprezentují Izrael i Palestinu lépe než politické garnitury vystupující v televizi.

Po úvodním slovu autora si slovo převzal Tomáš Pojar, prorektor CEVRO Institutu, který se společně s novinářem z Nakladatelství Zeď Janem Dražanem a hostem Tuviou Tenenbomem ponořil hlouběji do této problematiky. Jejich volně pojatá konverzace zaujmula každého posluchače, jelikož v atriu panovalo naprosté ticho. Tuvia Tenenbom však svou excentrickou povahou neopomněl proložit své příběhy i nadlehčenou a vtipnou historkou, která obecenstvo patřičně rozesmála. Na konci této debaty se dostalo i na otázky z publika, na které pan Tenenbom s radostí odpověděl. Po ukončení veřejné debaty následovala autogramiáda knih Tuvii Tenenboma a zájem o podepsaný výtisk byl opravdu veliký.

Děkujeme všem divákům, kteří se dostavili, a doufáme, že se vám veřejná debata líbila.

Galerie