Chyťte Žida: Proč Evropa nenávidí Izrael a tolik miluje Palestince

Datum konání akce:

Centrum transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut (PCTR) Vás zve na představení knihy spisovatele a dramatika Tuvii Tenenboma. Veřejná debata „Chyťte Žida: Proč Evropa nenávidí Izrael a tolik miluje Palestince“ se uskuteční v úterý 25. září 2018 od 17:00 do 18:30 hodin v atriu vysoké školy CEVRO Institut (Jungmannova 17, Praha 1).

Po úspěchu na knižním trhu v Izraeli, Německu a v České republice připravuje Nakladatelství Zeď vydání již třetí knihy Tuvii Tenenboma v češtině. 

Tuvia Tenenbom, který se narodil v Izraeli, ale posledních 33 let žije v USA, je divadelní režisér, dramatik, autor, novinář, esejista a zakládající umělecký ředitel Židovského divadla v New Yorku. Ve své knize Chyťte Žida Tuvia Tenenbom procestuje křížem krážem Izrael, mluví se stovkami lidí a klade chytré i zdánlivě naivní otázky. Následně skládá obrázek, který je často alarmující zprávou o stavu dnešní společnosti.

Tato knížka se stala literární senzací. Přináší zcela nový, překvapující a zároveň znepokojující pohled na dění v nejsledovanějším koutě planety. A přesto je tak vtipně napsaná, že se budete válet smíchy. Izrael je jedinou demokracií Blízkého východu, ale velká část Západu ho tak nevnímá. Proč se Evropané rozhodli, že ti dobří jsou Palestinci? Proč je podporují tak jako nikoho na světě?

Akci zahájí Alexandr Vondra, ředitel PCTR. Debatu bude moderovat Tomáš Pojar, prorektor pro zahraniční vztahy vysoké školy CEVRO Institut, a Jan Dražan, novinář z Nakladatelství Zeď.

Po ukončení veřejné debaty proběhne prodej a autogramiáda díla. K dispozici budou i ostatní knihy Tuvii Tenenboma: Všechny jejich lži a Čau, uprchlíci!

Pracovním jazykem je angličtina, tlumočení bude zajištěno. Z organizačních důvodů prosíme o potvrzení účasti nejpozději do 24. 9. 2018.

Přihlásit se na akci